اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

اجزای اصلی نمایشگر LED  از قرار زیر است:

1- صفحه نمایشگر:  قطعه های LED یا LED Modules ، صفحه نمایشگر LED متشکل از تعدادی پانل یا موزاییک می باشد که در کنار هم قرار گرفته و تشکیل یک کابینت را میدهند.

2- سیستم کنترل کننده یا Control Unit – سیستم کنترل کننده مسئول ارسال و نمایش تصاویر بر روی صفحه نمایشگر است. تصویر یک نمایشگر LED می تواند به چندین تصویر کوچکتر تقسیم شود.  بطور مثال یک قسمت می تواند کانال 3 تلویزیون و قسمت دیگر میتواند یک برنامه تبلیغی از DVD و قسمت دیگر صفحه تصاویر زنده یک دوربین فیلم برداری را به صورت همزمان نمایش بگذارد.

3- منبع تغذیه تصویری Source  : ( نظیر کامپیوتر، ویدیو، دوربین فیلم برداری ، ویدیوCD، DVD و تلویزیون… ) صفحات غول پیکر LED به وسیله ورودی وخروجیهای مختلف (Ports  ) به شکل مجزا و یا به طور همزمان توسط یک دستگاه رابط بنام Switcher قابلیت اتصال به منابع تغذیه گوناگونی نظیر کامپیوتر، ویدیو، دوربین فیلم برداری ، ویدیو CD، DVD و … را دارا می باشند و بدین طریق اطلاعات مورد نظر را از منابع مذکور دریافت و بر روی صفحه به نمایش می گذارند.

اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

4- برنامه نرم افزاری: برنامه نرم افزاری وظیفه ارسال و مدیریت تصاویر بر روی صفحه نمایشگر را بر عهده دارد.

5- سازه نمایشگر:  سازه متناسب با مکان نصب شکل و فرم و مواد مورد استفاده و شیوه اجرای سازه متفاوت میباشد.

تصویر 3:  نحوه اتصال منبع تغذیه به صفحه نمایشگر LED

 

 

عوامل تاثير گذار در قيمت نمايشگر LED

نمايشگر LED تشكيل شده از قطعات گوناگون نظير حباب LED، ترانس برق  يا Power supply ، IC، چيپ ، خازن ، fan يا سيستم خنك كننده، مواد پلاستيكي و فلزي و ……..  تشكيل شده است. طبيعي است كه اقلام ذكر شده بالا با كيفيت و قيمتهاي مختلفي در بازار كشورهاي مختلف موجود مي باشد. كليدي ترين عنصر تشكيل دهنده نمايشگر LED حباب آن مي باشد. معتبر ترين و با كيفيت ترين حبابهاي موجود در جهان حباب LED با مارك Nichia ساخت ژاپن مي باشد و دومين مار معتبر Cottco-Cree ساخت كشور آمريكاست كه در كشور چين و با مديريت آمريكايي توليد مي شود. ماركهاي متوسط و خوب نظير  Formosa and AXT ساخت تايوان و Silan ساخت چين از ماركهاي هستند كه در سطحي وسيع مورد استفاده قرار ميگيرند. فاصله قيمتي مارك Nichia  با Cotco-Cree  بسياز زياد است بوده در حاليكه كه كيفيت تصويري آنها چندان زياد نيست. مارك Cotco-Cree  با فاصله زياد پر مصرف ترين حباب LED در سطح جهان مي باشد. در هنگام قضاوت در مورد قيمت متفاوت شركتها بايد به كيفيت ارايه شده محصول و نوع قطعات و مشخصات فني نمايشگر توجه كامل داشت.

اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

شركت ال ای دی باران بسته به بودجه خريداران تنها از ماركهاي معتبر Nichia  و CREE  و در موارد محدود از مارك هاي قابل اعتماد و با كيفيت استفاده مي نمايد.

خدمات بعد از فروش، پشتيباني فني

در صنعت نمايشگرهاي LED  خدمات بعد از فروش و پشتيباني فني بعد از نصب نكته ه اي بسيار مهم و تعين كننده است. چرا كه نمايشگرهاي LED ذاتاً و اساساً به بازبيني و سرويس دايم و رفع عيب و احتمالاً جايگزيني قطعات معيوب نياز مند است. دانش فني لازم، دست رسي به قطعات يدك و توانايي در ارايه اينگونه خدمات از پارامترهاي تعين كننده در انتخاب شركت فروشنده نمايشگر LED است.

اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

معرفي تكنولوژي DMX 3 in 1

تكنولوژي نمايشگرهاي LED مانند فن آوريهاي ديگر دايم در حال تغير است و هر روزه نوآوري جديد وارد بازار الكترونيك جهان ميگردد. جديد ترين نوآوري در حوضه نمايشگرهاي LED تكنولوژي Dot Matrix  يا  Dmx 3 in 1 است. ساختار نمايشگرهاي LED به روش معمول گذشته، يك پيكسل با سه رنگ قرمز و سبز و آبي بوده است. در اين ساختار سه حباب RGB  جداگانه يك پيكسل را تشكيل مي دادند. در روش 3in1 سه حباب RGB در يك نقطه خلاصه شده اند. به عبارتي سه رنگ RGB به صورت تك نقطه يك پيكسل را تشكيل ميدهد. مزيت تكنولوژي 3in1 تراكم بيشتر نقاط و در نتيجه رزولوشن و كيفيت برتر تصويري، وضوح بيشتر رنگها و زاويه ديد خيلي بالاتر از روش LED هاي معمولي است.

اجزای-سیستم-نمایشگرهای-led

تولید کننده انواع تلویزیون شهری