ساختار پروجکشن

شرح فنی اقلام تلویزیون های شهری ( با ساختار پروجکشن )
ساختار پروجکشن

1- صفحه نمایشگر
صفحه های نمایشگر شرکت ال ای دی باران با کیفیت بالا و قابلیت نمایش در محیط های خیلی روشن دارای پوشش لنزی منحصر به فرد می باشد . جنس صفحه نمایشگر شرکت ال ای دی باران از پلیمر و یا پلاستیک اپتیکال و از مواد اکریلیک بسیار سخت با لایه های ظریف (Diffused Lenses ) لنز در دو سمت صفحه می باشد .
در قسمت پشت صفحه ترکیبی از لنزهای lenticular و لایه های Diffusion ، نور پروژکتور را جذب نموده آن را از میان لایه های مختلف لنز به سمت جلو عبور می دهد. لایه های لنز و یا بر جستگی های سطح صفحه نمایشگر نور دیتا پروژکتور را که بطور مستقیم به سمت صفحه نمایشگر پرتاب می شود را دریافت و به سمت تماشاگران پرتاب می نماید ولی نورهایی را که از زوایای دیگر سطح صفحه نمایشگر برخورد می نماید را نادیده می گیرد. پردازش خاص برجستگیهای (لنزها) در دو طرف صفحه نمایشگر باعث وضوح و شفافیت تصویر به شکل یکسان بر تمام صفحه می باشد. بطوریکه تماشاگران یک گلوله نور (نور دیتا پروژکتور) در مرکز صفحه نمایشگر مشاهده نمی نمایند یا اینکه گوشه های صفحه تاریک تر از نقاط مرکزی آن نمی باشد.

2- سازه یا استراکچر
سازه تلویزیون های شهری شامل چهارچوب آهنی با استحکام بالا در هنگام حمل و نقل، مقاوم در مقابل باد و ارتعاشات، بدنه از جنس ورق پولی کربنات با ضخامت مناسب ، ضد خش و ضد گرد و غبار، مقاوم در مقابل خسارات احتمالی (وندالیزم). عایق کاری شده بوسیله یک لایه ورق پلاستیکی دو جداره جهت جلوگیری از نفوذ گرما و سرما به درون سازه می باشد.
کف سازه با ورق MDF، مقاوم در مقابل رطوبت با پوشش موکت و یا کف پوش پلاستیکی ضد الکتریسته ساکن پوشش داده خواهد شد . سازه دارای یک درب ورود و خروج با دو عدد قفل ایمنی در قسمت انتها می باشد. قسمت انتهای سازه دارای یک سکو یا پیشخوان جهت استقرار دیتا پروژکتور خواهد بود . جهت دسترسی آسان کاربر تلویزیون، در کنار درب ورودی سازه یک میز (رک) چهار طبقه جهت استقرار منبع تغذیه ، سیستم آمپلی فایر و دیگر متعلقات تعبیه میگردد، بدین ترتیب کاربر تلویزیون بدون نیاز به وارد شدن به داخل سازه قادر به تنظیم صدا و تصویر تلویزیون خواهد بود. جهت تخلیه هوا ، غبار و بخار احتمالی داخل تلویزیون یک عدد فن در قسمت بالا و سمت جانبی سازه تعبیه میگردد.
4- کرکره اتوماتیک
جهت حفاظت از صفحه نمایشگر، کرکره محافظ آلومینیومی بسیار مقاوم با تیغه های پر شده از فوم فشرده و به همراه موتور بالابر آلمانی و ریموت کنترل نصب می گردد .

5- دیتا پروژکتور
ویدئو/ دیتا پروژکتور مارک Sanyo مدل مناسب با میزان درخشندگی حدود 4000 انسی ، رزولوشن XGA ، کنتراست 1: 1200 فوکاس و زوم اتوماتیک، لنز شیفت افقی و عمودی و قابلیت کنترل بوسیله ماوس کامپیوتر از راه دور به شکل بی سیم و باسیم خواهد بود. دیتا پروژکتور XP57دارای قابلیت اتصال به شبکه بوده و می تواند مانند یک دستگاه کامپیوتر جزئی از مجموعه پروژکتورهای گوناگون عضو یک شبکه باشد.
ساختار پروجکشن

6- منبع تغذیه
منبع تغذیه یک دستگاه کامپیوتر پنتیوم 4 با قابلیت نمایش DVD و همچنین TV کارت خیلی قوی جهت دریافت سیگنالهای تلویزیون خواهد بود. کامپیوتر مذکور به همراه یک دستگاه مونیتور 14 اینچ ، موس و کیبرد مربوطه عرضه می گردد. جهت دریافت برنامه های تلویزیون سراسری یک دستگاه آنتن قوی بر روی سازه نصب میگردد.

7- سیستم صدا
سیستم صدا شامل یک دستگاه آمپلی فایر (Power) مارک Crown مدل XLS 202 با قدرت 200 وات دارای دو خروجی بلندگو می باشد به همراه دو عدد بلندگوی مارک Evident 15 اینچ. سیستم مذکور صدا را با کیفیت معقول تا شعاع 80 متری پوشش خواهد داد. بلندگوها در قسمت جلو و درون سازه تعبیه میگردد.

8- سیستم سرمایش
تلویزیون شهری مجهز به یک دستگاه کولر گازی کم صدا و کم لرزش با قابلیت خنک کنندگی 40 متر مربع خواهد بود. کولر فوق در قسمت پشت و یا کنار تلویزیون در ارتفاع مناسب تعبیه میگردد.

9- سیستم اعلام سرقت
سازه تلویزیونهای شهری مجهز به سیستم اعلام سرقت با دستگاه مرکزی کلاسیک و سنسورهای حرکت یاب، سیستم آژیر، باطری و دیگر تجهیزات مربوطه خواهد بود.

10- محل و شیوه نصب تلویزیون شهری
بطور مسلم مکان نصب تلویزیونهای شهری در پارکهای مختلف متفاوت خواهد بود. در بعضی از پارکها نیاز به ساخت سکو با ارتفاع مناسب و یا ایجاد پلت فورم با مختصات خاص می باشد که بطور مجزا بر اساس مکان نصب محاسبه و ساخته خواهد شد. اما سازه تلویزیون شهری به طور استاندارد مجهز به دستکهای قوی می باشد تا سازه را به شکل با ثباتی با پیچهای بلند (رول برد) بر روی زمین نصب نماید.

11- سیستم ضد حریق
هر مورد از تلویزیونهای شهری مجهز به یک دستگاه کپسول ضد آتش CO2 به وزن شش کیلو گرم خواهد بود که در قسمت انتهای سازه در کنار درب تعبیه میگردد.
ساختار پروجکشن

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری