نمایشگر-با-تكنولژي-led-چیست؟

نمایشگر-با-تكنولژي-led-چیست؟

صفحه های نمایشگر با تکنولوژی ) LED Light Emitting Diode)  مورد استفاده در فضاي باز out door يا فضاي بسته in door  ترکیبی از لامپ های بسیار ریزی با سه رنگ اصلي سبز، قرمز و آبي يا RGB هستند که در قالب پيكسل يا گروه سه حبابي (يك حباب قرمز ،يك حباب سبز، و يك حباب آبي ) يا پيكسل چهار حبابي (دو حباب قرمز يك حباب سبز، و يك حباب ابي )  با آرایش مشخص در کنار هم قرار می گیرند. واحد اندازه گيري نمايشگرهاي LED پيكسل پيچ (pixel Pitch) يا دات پيچ Dot Pitch)) مي باشد. تعريف دات پيچ فاصله دو حباب از هم و تعريف پيكسل پيچ فاصله دو حباب همرنگ يا فاصله دو پيكسل از همديگر مي باشد.

اندازه یا دات پیچ LED از 1/3 میلیمتر تا 50 میلی متر متغير می باشد. هر چقدر اندازه حباب LED كوچكتر و فاصله حبابها كمتر باشد، دات پیچ نمایشگر LED ریزتر، دارای کیفیت تصویری برتر، رزولوشن بهتر و قیمت بالاتر می باشد. و بر عكس هرچه اندازه حبابها درشت تر و فاصله آنها از همديگر بيشتر باشد. نمايشگر ما داراي دات پيچ بالاتر، رزولوشن و قيمت پايين تر خواهد بود. معمولاً LED با دات پیچ بالا برای فضای باز و دید از فاصله دور ساخته و طراحی شده است و LED با دات پیچ پایین برای فضای درون و دید از فاصله کوتاه ساخته می شود. نمايشگر LED با دات پيچ 3،4،6، 8 و 10 ميليمتر جهت فضاي درون و 12، 16،20، 25 و بالاتر جهت استفاده در فضاي بيرون بكار گرفته ميشود.

نمایشگر-با-تكنولژي-led-چیست؟

حداقل و حداکثر میدان دید مورد نیاز Minimum or maximum Viewing Distance  زاويه ديد و همچنین مطالب و گرافیکی که باید بر روی صفحه نمایش داده شود مانند فيلم، نوشته، عكس و ديگر مطالب تصويري در انتخاب نوع نمايشگر تاثير گذاز هستند.

پيكسلهاي LED در كنار هم بر روي يك قطعه كوچك به نام Tile  يا كاشي  brake يا آجر تعبيه ميگردد. چيدمان تعدادي آجر در كنار هم تشكيل يك كابينت را ميدهد و صفحه نمایشگر LED مرکب از کابینتهایی با ابعاد مشخص است که به هم متصل شده و تشکیل یک نمايشگر بزرگ به ابعاد مورد نظر را می دهد. کیفیت تصویر بر روی صفحات LED از فواصل دورتر دارای وضوح و  دید بهتری است.

نمایشگر-با-تكنولژي-led-چیست؟

 

تولید کننده انواع تلویزیون شهری