نمایشگر-led-چیست؟

نمایشگر-led-چیست؟

نمایشگر-led-چیست؟

صفحه های نمایشگر با تکنولوژی ) LED Light Emitting Diode) به صورت روز ديد ترکیبی از لامپهای بسیار ریزی هستند که با آرایش متفاوتی در کنار هم قرار می گیرند. اندازه ، تعداد و ترکیب لامپهای LED بسته به حداقل و حداکثر میدان دید مورد نیاز Minimum Viewing Distance و همچنین مطالب و گرافیکی که باید بر روی صفحه نمایش داده شود متفاوت و قابل تغییر است.

نمایشگرLED دارای اندازه های مختلف هستند که دات پیچ ((Dot Pitch نامیده میشوند. اندازه یا دات پیچ LED از 1/3 میلیمتر تا 50 میلی متر متفاوت می باشد. هر چقدر دات پیچ نمایشگر LED ریزتر باشد دارای کیفیت تصویری برتر، رزولوشن بهتر و قیمت بالاتر می باشد. معمولاً LED با دات پیچ بالا برای فضای باز و دید از فاصله دور ساخته و طراحی شده است و LED با دات پیچ پایین برای فضای درون و دید از فاصله کوتاه ساخته می شود.

صفحه نمایشگر LED مرکب از کابینتهایی با ابعاد مشخص است که به هم متصل شده و تشکیل یک صفحه بزرگ به ابعاد مورد نظر را می دهد. کیفیت تصویر بر روی صفحات LED از فواصل دورتر دارای وضوح و دید بهتری است.

تصویر شماره 1 ، یک نمایشگر LED در فضای باز و تصویر شماره 2 کابینت LED ر ا نشان میدهد

نمایشگر-led-چیست؟

تصویر 1 تصویر 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اجزای سیستم نمایشگرهای LED
اجزای اصلی نمایشگر LED از قرار زیر است:

1- صفحه نمایشگر: قطعه های LED یا LED Modules ، صفحه نمایشگر LED متشکل از تعدادی پانل یا موزاییک می باشد که در کنار هم قرار گرفته و تشکیل یک کابینت را میدهند.

2- سیستم کنترل کننده یا Control Unit – سیستم کنترل کننده مسئول ارسال و نمایش تصاویر بر روی صفحه نمایشگر است. تصویر یک نمایشگر LED می تواند به چندین تصویر کوچکتر تقسیم شود. بطور مثال یک قسمت می تواند کانال 3 تلویزیون و قسمت دیگر میتواند یک برنامه تبلیغی از DVD و قسمت دیگر صفحه تصاویر زنده یک دوربین فیلم برداری را به صورت همزمان نمایش بگذارد.

3- منبع تغذیه تصویری Source : ( نظیر کامپیوتر، ویدیو، دوربین فیلم برداری ، ویدیوCD، DVD و تلویزیون… ) صفحات غول پیکر LED به وسیله ورودی وخروجیهای مختلف (Ports ) به شکل مجزا و یا به طور همزمان توسط یک دستگاه رابط بنام Switcher قابلیت اتصال به منابع تغذیه گوناگونی نظیر کامپیوتر، ویدیو، دوربین فیلم برداری ، ویدیو CD، DVD و … را دارا می باشند و بدین طریق اطلاعات مورد نظر را از منابع مذکور دریافت و بر روی صفحه به نمایش می گذارند.

4- برنامه نرم افزاری: برنامه نرم افزاری وظیفه ارسال و مدیریت تصاویر بر روی صفحه نمایشگر را بر عهده دارد.

5- سازه نمایشگر: سازه متناسب با مکان نصب شکل و فرم و مواد مورد استفاده و شیوه اجرای سازه متفاوت میباشد.

تصویر 3: نحوه اتصال منبع تغذیه به صفحه نمایشگر LED

نمایشگر-led-چیست؟

 

 

نمایشگر-led-چیست؟

تولید کننده انواع تلویزیون شهری