نحوه مونتاژ تابلو روانها – تلویزیون شهری

نحوه مونتاژ تابلو روانها – تلویزیون شهری

Category : مقاله

تابلو های روان یک نمونه  از تلویزیون شهری میباشند که در اینجا ما برای آشنایی بیشتر با آن به شرحی کوتاه و مفید از چگونگی مونتاژ صفحه نمایش هایی که دارای مازول LED اند می پردازیم:

3 مورد اساسی برای مونتاژ ماژول های ال ای دی از نکات اهم این مطلب است .

اول اینکه هر دو ماژول دو درگاه با پورت 16 رقمی دارد که به آن هاب می گویند؛ که این هاب ها طبق پروتکل هایی که انتقال میدهند، شگل ها و مدل های گوناگونی برای تابلو ایجاد میکنند. به طور مثال تابلو روان هفت رنگ یا ال ای دی. بدین ترتیب میتوان گفت که HUB-12  و یا HUB-8  در ماژول های ال ای دی از دسته هاب هایی اند که خیلی زیاد استفاده و به کاربرده می شوند. که اصولا یکی از این دو هاب ورودی قرار میگیرد ودیگری در خروجی ایفای نقش می کند.هر هاب به نوبه خود وظیفه ای را ایفا میکند. به این صورت که اگر بخواهیم برای هر هاب تغریفی بیان کنیم میگوییم : هاب ورودی متعهد به دریافت هر گونه اطلاعات و داده های ورودی می باشد و اما هاب خروجی وظیفه ای کاملا متضاد با هاب ورودی را بر دوش دارد ، بدین معنی که هاب خروجی داده ها را به ماژول بعدی انتقال می دهد.

هم چنین در هر ماژول پورتی وجود دارد به نام پورت ترمینال تغذیه که این پورت نیز به نوبه خود عهده دار وظیفه رساندن جریان از منبع تأمین نیرو به ماژول؛ که خود این درگاه دارای دو گد می باشد که یکی راV_CC   و دیگری را GND  میگویند.

V مثبت منبع تأمین نیرو را توسط کابلی مغذی از منبع تغذیه به پین V_CC  کلیه ماژول ها اتصال می دهیم و در مرحله بعد V_GND را به تمامی ماژول ها وصل میکنیم.

در این مرحله حالا نوبت به شروع مونتاژ تابلوی روان شده است.

یکی از نکات حائز اهمیت این است که هرگونه کابل flat ، هاب خروجی ماژول در جهت چپ را به هاب ورودی خود در سمت راست ماژول ارتباط یا اتصال می دهد. در این مرحله سپس بعد از وصل شدن ماژول ، تعداد ماژول هایی که نیاز داشتیم در ردیف اول ، شروع به وصل شدن ماژول های ردیف بعدی با هم میکنند؛ به این ترتیب به این ترتیب در کله سطور و ردیف ها اتصال صورت می گیرد.

هرچند که باید توجه داشت ماکسیمم مقدار اتصال ماژول ها بستگی به ابعاد و ارتفاع در هر برد دارد. و نکته دیگر که لازم به ذکر آن است ،این می باشد که ماژول های هر ردیف یا سطر فقط با خود اتصال دارند و نه با ردیف های دیگر چرا که هیچ کابلی برای برقراری ارتباز بین ردیف ها نیست و مرتبط با کابل فلت نیز نمی باشد.و فقط و فقط از نقطه ترمینال تغدیه با هم مشترک اند و اتصال دارند. البته لازم به ذکر میبینم که در اینجا به نکته مهم دیگری نیز اشاره کنم آن هاب خروجی است. هاب خروجی در آخرین ماژول در هر ردیف مربوطه هم چون به جایی اتصال ندارد پس رها می شود. بنابراین به نکته می رسیم وقتی هاب خروجی رها میشود یقینا به کابل فلت خروجی  هم نیازی نیست.

مرحله بعد وصل کردن برد کنترل کننده به ماژول ها می باشد. با توجه به نکات و تعاریف اشاره شده در بالا، حال به خوبی باید دانست که هاب ورودی هریک از ماژول های آغاز کننده آن ردیف به برد کنترل متصل می شود. پس حال به راحتی می توان گفت که به طور مثال در اعلب ماژول ها از هاب -12 در آن به کاربرده می شود. حالا نوبت آن رسیده است که کابل فلت خود را به هاب مورد تمثیل خود اتصال دهیم. و همینطور از ردیف دوم کابل فلت ورودی اش را که به دومین هاب کنترل متصل می شود و همین شیوه و رویه برای بقیه سطور نیز تکرار می شود.

البته باید توجه داشت که کابل فلت مربوطه را از طرفی به برد کنترل خود اتصال دهیم تا سربالای هاب روی ماژول ال ای دی با سه ضلعی کوچکی که از هاب روی برد کنترل تشکیل شده است به خوبی انطباق داشته باشد.

با در نطر گرفتن این نکات و نکات ریزتری که ذکرش در این مقوله کلی نمی گنجد، میتوان به خوبی یک تابلوی روان را مونتاژ کرد. که این تابلوی روان خود به نوعی از نمایشگرها و نلوزیون های شهری زیباست و در مدل های متنوعی در سطح شهر یافت می شود وهمه ما به طور حتم با آن مواجه شده ایم.


1 Comment

سندر novastar MSD300 – ال ای دی باران

سپتامبر 20, 2018 at 9:58 ب.ظ

[…] دارای چراغ پاور دارای چراغ سیگنال دارای پورت یو اس بی برای دریافت تنظیمات قیمت فروش فروش قیمت:1.600.000تومان Novastar MSD300 Sale of novastar MSD300 Connectivity to all Nova Starr receivers سندر novastar MSD300 High resolution display capability Has two outputs Dvd input Top command City TV Shot Urban Television Rental Range up to 100 meters Send picture through cable up to 100 meters Nova superior quality Professionals Ability to read the settings from the receiver board 5V power input Installed inside the computer The ability to connect to the processor Online command Online play Power LED Signal light Uses a USB port to get the settings […]

Leave a Reply